• Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова
  • +38(056) 713-57-56 /
Наукова діяльність

Контейнери та матеріали для поводження з радіоактивними
відходами низької і середньої активності

На протязі декількох останніх років проводилися наукові роботи по дослідженню взаємодії гамма-випромінювання з високодисперсними структурами та  були відкриті нові ефекти підвищеного ослаблення потоку гамма-квантів нанодисперсними частинками.

Ці ефекти були спрямовані на розробку нової концепції композиційних матеріалів з підвищеними характеристиками міцності властивостями при низькій питомій вазі, а також підвищеною хімічною стійкістю і захистом від іонізуючого випромінювання (як рентгенівського і гамма-випромінювання, так і альфа-, бета- і нейтронного випромінювання).

На основі розробленої концепції був виготовлений широкий ряд композитів з високими експлуатаційними властивостями з метою застосування в галузі поводження з радіоактивними відходами.

Розроблено новий композит для засобів ізоляції радіоактивних відходів. В основі композиту закладена концепція багатошарової структури, яка забезпечує комплекс експлуатаційних властивостей (таких як корозійна і хімічна стійкість, висока міцність і довговічність, герметичність і радіаційна захисту при низькій питомій вазі), необхідних для виготовлення контейнерів для збору, транспортування, зберігання та захоронення радіоактивних відходів.

Подібну комбінацію властивостей важко досягти шляхом використання традиційних матеріалів, таких як сталь, бетон і ін.

Презентація

Наші досягнення

 

Аерокосмічна освіта

Щорічно понад 700 учнів

Навчально-виставковий комплекс

Щорічно 25 000 відвідувачів

Конференції

Щорічно понад 500 учасників з різних країн світу

Проекти та конкурси

Щорічно близько 600 учасників з різних міст України 

Наші партнери

Наші постійні партнери

ISPACE SCHOOL
ISPACE SCHOOL