ІІІ Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього»
У період з 13 по 15 листопада 2024 року відбулися ІІІ Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього» в рамках комплексно-тематичного проєкту «Космічне братство».
Читання відбулися у форматі Google Meet-конференції за підтримки:
- Чернівецького центру юних техніків імені Леоніда Костянтиновича Каденюка;
- Чернівецької міської ради;
- Клішковецького опорного закладу освіти імені Леоніда Каденюка;
- школи I-III ступенів № 36 імені С.П. Корольова міста Києва;
- Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара;
- Дніпровського планетарію «Planetarium Noosphere»;
- провідних екологів та краєзнавців Кіровоградщини.
Учасників та гостей Читань привітали: Ірина ФЕДОРЕНКО – заступник генерального директора з науки та освіти НЦАОМ ім. О.М. Макарова, к.і.н.; Віталій ЯЦЕНКО – голова оргкомітету Читань, директор Чернівецького центру юних техніків імені Леоніда Костянтиновича Каденюка, к.ф-м.н.
На ІІІ Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього» було зареєстровано 24 роботи від учасників із різних міст та областей України, серед яких: Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Київська, Черкаська, а також один учасник із м. Клайпеда (Литва).
Робота Читань проходила за 4 науковими напрямами, було 53 онлайн-підключеньня, а в обговоренні доповідей взяло участь близько 74 учасників та гостей.
15 листопада 2024 року на підведенні підсумків ІІІ Освітньо-наукових читань «Космічна Україна – країна майбутнього» своїми думками, враженнями та рекомендаціями для учасників поділилися координатори Читань.Після підведення підсумків Читань відбулася демонстрація фільму «25 років від дня запуску українського космічного апарата “Океан-О”».
На завершення заходу учасникам та організаторам Читань, Дніпровський планетарій «Planetarium Noosphere», як співорганізатор, запропонував відвідати їх сучасний науково-просвітницький центр астрономії, науки й техніки, платформу популяризації STEM-освіти та трансформації знань. Програма екскурсії була цікавою та пізнавальною.
За результатами цікавої та плідної роботи всі учасники Читань отримали сертифікати, а кращі роботи були відзначені дипломами.
Наукові керівники робіт за плідну працю щодо залучення молоді до заходів НЦАОМ та координатори напрямів Читань отримали сертифікати з навантаженням у кредитах Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи (ЄКТС).