• Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова
  • +38(056) 713-57-56 /
Аматори астрономії

Знаете ли вы украинскую ночь? О, вы не знаете украинской ночи!
Всмотритесь в нее. С середины неба глядит месяц. Необъятный небесный свод раздался, раздвинулся еще необъятнее. Горит и дышит он.
Земля вся в серебряном свете; и чудный воздух и прохладно-душен, и полон неги, и движет океан благоуханий. Божественная ночь!

Н.В. Гоголь


Микола Гоголь знав про що писав. Українська ніч насправді дуже гарна та казкова. До того Гоголівська Диканька всього в якійсь сотні кілометрів від традиційного місця проведення зустрічей аматорів астрономії та людей що просто закохані в зоряне небо.

В далекому 2009 році, вперше, члени клубу аматорів астрономії з міста Дніпро завітали до своїх колег з міста Красноград. Метою такої зустрічі було спілкування, обмін досвідом та спостереження в умовах більш темного неба. Досвід виявився вдалим й наступного року було вирішено повторить зустріч.

Останні сім років зустріч проводиться протягом двох ночей. Час зустрічі вибирають в останній декаді липня чи на початку серпня. Все залежить від фази Місяця.

Аматори астрономії збираються на галявині, що вже стала традиційною, на березі річки Берестовенька, в селищі Іванівське, що в 10 км на південь від Краснограда. За роки проведення географія учасників зустрічі значно розширилась. Окрім Дніпра та Краснограду на зустріч приїжджають аматори з Харкова, Києва, Полтави, Запоріжжя та з багатьох населених пунктів цих областей.

Обов'язковими у програмі заходу є доповіді на різні астрономічні теми, спостереження зоряного неба, обмін досвідом та приготування найсмачнішої каші на відкритому вогні. Також проводиться парад телескопів. Захід збирає від 30 до 50 учасників.

На жаль цього року зустрітись просто неба не має можливості. Але життя триває і традиції повинні бути збережені. Тому запрошуємо вас на «XIV зустріч аматорів астрономії під Красноградом», що пройде онлайн 30 липня о 11.00.

Наші досягнення

 

Аерокосмічна освіта

Щорічно понад 700 учнів

Навчально-виставковий комплекс

Щорічно 25 000 відвідувачів

Конференції

Щорічно понад 500 учасників з різних країн світу

Проекти та конкурси

Щорічно близько 600 учасників з різних міст України 

Наші партнери

Наші постійні партнери

ISPACE SCHOOL
ISPACE SCHOOL