• Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова
  • +38(056) 713-57-56 /
Публікації

  

 Платонов Володимир Петрович
(19.08.1938-11.10.2023)

Платонов Володимир Петрович народився 19 серпня 1938 року в селі Миколо-Бабанка, Бобринецького району, Кіровоградської області. Після закінчення середньої школи в селі Витязівка Бобринецького району став працювати на Південмаші учнем токаря (1956-1957). З 1957 по 1960 роки служив в армії на ракетному полігоні Тюратам (з 1961 р. космодром Байконур). Він був свідком і учасником епохальних звершень: від запуску першого в світі штучного супутника Землі (4 жовтня 1957 року) до першого пуску космічного носія «Дніпро» (21 квітня 1999 року), створеного на основі потужної ракети, відомої як SS-18(SATAN). Після демобілізації повернувся на завод.

П'ять років (1974-1979) був редактором газети «Конструктор» КБ "Південне", десять років (1986-1996) очолював прес-центр Південмашу. Десять років був членом редколегії журналу НАН «Світогляд» і оглядачем тижневика «Дзеркало тижня». Також працював журналістом регіональної телевізійної компанії «9 канал» в м. Дніпро.

Автор більш як 500 газетних і журнальних статей, видав 18 книг, в яких реалізував себе як письменник, художник, фотограф, дизайнер, художній редактор і головний редактор видання: «Олександр Поль: людина легенда», «Академік Янгель», «Макаров», двотомник «Південне сузір’я», «Вершина духовного безсмертя», «Важко бути першим», «Старе. Нове. Вічне», «Ракетник, що став Президентом», «Смирнов. Біля витоків ракетобудування».

Автору книги «Янгель. Орбіти життя» Володимиру Платонову пощастило спілкуватися з Михайлом Кузьмичем, його сім'єю, родичами, оточенням, соратниками, дослідниками і численними суміжниками. Зібрані ним унікальні матеріали і документи висвітлюють невідомі до цього сторінки біографії ученого, а його оригінальна манера письма, багатий ілюстративний матеріал наближають документальну повість до художнього твору.

Володимир Платонов пишався дружбою з легендарним директором Південмаша, "ракетним зубром", Олександром Максимовичем Макаровим. Близьке знайомство, численні зустрічі, щирі розмови, наполегливий пошук матеріалів дали змогу журналісту написати першу й одну з найкращих книг про Олександра Макарова, яку президент академії наук України, академік Борис Патон назвав подвигом журналіста і дослідника.

З моменту плідної співпраці з Миколою Мітраховим, яка тривала двадцять років, було видано кілька книг з історії КБ "Південне" та ракетно-космічної техніки, збірники спогадів про колишніх керівників КБ, тематичні довідники й словники. В 2013-2014 роках вийшли нові книги, присвячені головним конструкторам В. Буднику, В. Уткіну, до 60-річчю КБ "Південне", до 100-річчя з дня народження організатора ракетно-космічної промисловості Леоніда Смирнова.

Платонову було чим пишатися: змістовними книгами про Янгеля, Макарова, Поля, Смирнова, Кучму й багатьох інших які стали вічним пам’ятником у його великому і світлому життю.

Більше сорока років Володимир Платонов займався кінотворчістю, брав участь у створенні документальних та науково-популярних фільмів. Серед його робіт «Ракети і долі», Південмаш без грифа «секретно», «Стартує «Дніпро», «Зоряний крок», «Легенда Південмашу», документальний десятисерійний фільм «Янгель», де він виступив автором сценарію та режисером-постановником. Крім фільмів про розвиток ракетно-космічної промисловості України, створив фільми «Сходження до Кобзаря» та «Ельбрус». Створив і був художнім керівником творчого об'єднання «Лад». За роботу по розвитку кіномистецтва був нагороджений мистецькою премією ім. Данила Сахненка.

Автор понад 150 значків, медалей, меморіальних дошок, музейних експозицій на космодромах.

15 червня 2011 р. Міжнародний планетний центр присвоїв малій планеті 18285 ім’я VLADPLATONOV. Нагороджений медалями імені В. Глушка, В. Ковтуненка, Ю. Кондратюка, С. Корольова, О. Макарова, М. Пілюгіна, М. Янгеля, галузевою відзнакою НКАУ-«Ветеран космічної галузі» (2008), відзнакою НАН України «За сприяння розвитку науки» (2011).

 

 

 

Наші досягнення

 

Аерокосмічна освіта

Щорічно понад 700 учнів

Навчально-виставковий комплекс

Щорічно 25 000 відвідувачів

Конференції

Щорічно понад 500 учасників з різних країн світу

Проекти та конкурси

Щорічно близько 600 учасників з різних міст України 

Наші партнери

Наші постійні партнери

ISPACE SCHOOL
ISPACE SCHOOL