• Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова
  • +38(056) 713-57-56 / +38(056) 713-58-64
Проекти та конкурси НЦАОМ

Конкурс астрономічної фотографії "Світ Dream"

Положення про конкурс астрономічної фотографії "Світ Dream"

1. Загальні положення

1.1. Конкурс астрономічної фотографії «Світ Dream», (далі – Конкурс), проводиться з метою залучення обдарованих дітей та молоді до мистецтва створення фотографії, популяризації аматорської астрономії та наукових знань.

1.2. Організатором проведення Конкурсу є Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова.

1.3. Термін проведення: щорічно у листопаді місяці.

1.4. Співорганізаторами Конкурсу можуть бути підприємства, установи та організації усіх форм власності ракетно-космічної галузі України, вищі навчальні заклади аерокосмічного профілю й інші організації, у яких є за мету залучення дітей та молоді до популяризації аматорської астрономії та наукових знань.

1.5. Інформація щодо проведення Конкурсу розміщується НЦАОМ ім. О.М. Макарова на офіційному сайті: www.unaec.dp.ua та на офіційній сторінці у соціальній мережі facebook.com/ncaom.dnipro/.

1.6. Дійсне положення «Про конкурс астрономічної фотографії «Світ Dream» діє в період проведення Конкурсу організаторами та учасниками даного заходу, а також може розповсюджуватися на підприємства, установи та організації усіх форм власності, які не відносяться до космічної галузі України, але представники даних підприємств беруть участь в даному заході.

2. Мета конкурсу

2.1. Стимулювання становлення та розвитку у дітей та молоді наукових знань.

2.2. Організація дітей та молоді, які бажають долучатися до мистецтва створення фотографії.

2.3. Популяризація аматорської астрономії. Підвищення мотивації починаючих астрофотографів. Розвиток астрономічної фотографії.

2.4. Обмін знаннями та інформацією в області створення фотографії тощо.

2.5. З метою забезпечення найбільш ефективного проведення конкурсу організатори Конкурсу залишають за собою право вносити зміни до даного Положення.

3. Організація Конкурсу

3.1. Організовує і проводить Конкурс Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова (м. Дніпро, проспект Гагаріна, 26).

3.2. Питаннями організації та проведення Конкурсу займається ініціативна група у складі співробітників НЦАОМ ім. О.М. Макарова, та інших підприємств, установ і організацій (за попередньою згодою).

3.3. Для участі у Конкурсі необхідно надати заявку і конкурсну роботу в оргкомітет Конкурсу на електронну пошту: cvit.dream@gmail.com . (Тема листа –«Світ Dream»), не пізніше встановленого строку. Заявки без робіт не розглядаються. Роботи без заявок не розглядаються.

3.4. Організатори конкурсу мають право розділити роботи за номінаціями і визначити переможця в кожній із них.

4. Учасники Конкурсу

4.1. В Конкурсі мають право брати участь учні загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів, студенти навчальних закладів до 18 років.

4.2. Обмежень на громадянство учасників не передбачено.

4.3. До участі у Конкурсі допускаються учні, які попередньо представили свої роботи у організаційному комітеті та зареєструвалися для участі в ньому.

5. Умови участі у Конкурсі та строки проведення

5.1. До участі приймаються не більше двох робіт від одного учасника.

5.2. Роботи необхідно зареєструвати не пізніше, ніж за один тиждень до початку проведення конкурсу.

5.3. Строки проведення конкурсу будуть оголошені на офіційному сайті: www.unaec.dp.ua та на сторінці у соціальній мережі facebook.com/ncaom.dnipro/.

5.4. Учасник самостійно може замінити роботу до закінчення строків прийому заявок, надіславши листа і нову роботу.

6. Вимоги до робіт (фотографій)

6.1. Робити мають бути зроблені самостійно. Допускається робота, яка підготовлена групою учасників, якщо вона належно оформлена та у листі зазначена кількість осіб.

6.2. Фотографія має бути представлена в одному з наступних форматів PNG, TIFF, FIT, JPG, BMP, RAW (для різних камер, RAW буде в різному форматі, наприклад для Canon - .CR2).

6.3. Якщо знімок був оброблений в одному з редакторів, то крім конкурсної роботи повинен бути представлений і вихідний файл.

6.4. Мінімальний дозвіл фотографії 640х480 (72 dpi).

6.5. Обмеження щодо максимального розміру відсутні.

6.6. Фотографія обов'язково повинна супроводжуватися наступною інформацією (можна вказати як на самому фото, так і супроводити текстовим файлом у форматі doc, txt):

Назва об’єкта:

1) Далекий космос (Галактики, туманності, зоряні поля, скупчення і т.д.). Для об'єктів далекого космосу вказати номер хоча б в одному з каталогів (Messier, NGC (New General Catalogue) або ін.;

2) Сонячна система (Сонце, планети і супутники, астероїди, комети, космічні апарати тощо), вказати назви об'єкта або групи об'єктів;

3) Астрономічний пейзаж (Роботи повинні містити елементи земної або водної поверхні в поєднанні із зоряним небом, або об'єктами Сонячної системи (Місяць, планети, комети), крім Сонця. На знімках допускаються атмосферні та інші явища, якщо вони не є пріоритетом композиції і знімки відповідають зазначеним вище вимогам).

Місце зйомки. Місто (центр, околиця) або за містом.

Обладнання, яке використовувалось при зйомці:

1) Штатив, екваторіальне монтування/астротрекер або ж зйомка з рук (без встановлення камери на опору);

2) Якщо зйомка проводилася через телескоп, підзорну трубу або бінокль, необхідно вказати модель оптики і відомі параметри. Модель необхідна для того, щоб члени журі могли визначити характеристики оптики.

3) Камера (вказати модель). Якщо зйомка проводилася на камеру мобільного пристрою, вказати модель пристрою.

4) Об'єктив (якщо зйомка проводилася без телескопа, підзорної труби або бінокля).

Параметри зйомки:

1) Витримка в секундах;

2) Значення діафрагми (світлосила);

3) Значення ISO.

Примітка: параметри як правило вказуються на екрані камери. У разі, якщо ви не можете визначити параметри в процесі зйомки, їх можна подивитися в деталях файлу фотографії.

Параметри обробки і програми, що були використані (якщо використовувалась обробка):

1) Вказати, чи це одиночний кадр, чи складена серія (якщо серія, вказати скільки кадрів було складено і в якій програмі). Якщо фото складається з декількох кадрів з різною експозицією (технологія HDR) або це панорама, дану інформацію так само слід вказати;

2) В якій саме програмі проводилася обробка (наприклад Photoshop, Lightroom, FITStacker і т.п.);

3) Якщо фото без обробки, обов’язково вказати дану інформацію.

Умови проведення Конкурсу

7.1. Для проведення Конкурсу формується журі, в роботі якого приймають участь представники НЦАОМ ім. О.М. Макарова, голова астроклуба ASTRO DNEPR, співробітник Дніпровського планетарію і викладачі ДНУ ім. О. Гончара.

7.2. Журі проводить оцінювання виконаних конкурсних робіт протягом 15 днів і визначає переможців, що зайняли перші три місця в кожній номінації (якщо такі будуть);

7.3. Результати Конкурсу оформлюються протоколом, якій підписується членами журі.

7.4. Мінімальна кількість робіт для того, щоб конкурс відбувся - три.

7.5. Кращі роботи, на думку журі, будуть надруковані і представлені на фото виставці конкурсу, яка пройде в НЦАОМ ім. О.М. Макарова.

7.6. Розглядається можливість переміщення експозиції астрономічної фотографії на підприємства, установи та організації космічної галузі України, та на інші установи, які зацікавлені в популяризації аматорської астрономії й ін. Переміщення експозиції відбувається за рахунок НЦАОМ ім. О.М. Макарова.

7.7. Конкурс проводиться заочно. Результати будуть оголошені на сайті www.unaec.dp.ua та на сторінці у соціальній мережі facebook.com/ncaom.dnipro/.

Оцінювання Конкурсу

8.1. Роботи на Конкурс подаються один раз. Знімки, які представлялись раніше, журі оцінювати не буде. Усі матеріали будуть перевірені на наявність плагіату.

8.2. Всі роботи, які подані на Конкурс, є власністю авторів, але НЦАОМ ім. О.М. Макарова залишає за собою право використати будь-яку конкурсну роботу або розміщення її на своєму веб-сайті (електронну копію). Згоду на можливе розміщення роботи учасник надає в листі про участь у Конкурсі.

8.3. Будь-які спірні ситуації, що виникають під час проведення Конкурсу, вирішуються організаторами конкурсу. Рішення організаторів в спірній ситуації є остаточним.

Нагородження переможців

9.1. Учасники, які посіли призові місця, нагороджуються дипломами та грамотами НЦАОМ ім. О.М. Макарова.

9.2. Оргкомітет Конкурсу може передбачати окремі призи та відзнаки учасникам за рахунок коштів НЦАОМ ім. О.М. Макарова.

Фінансування Конкурсу

10.1. Фінансування Конкурсу здійснюється за рахунок НЦАОМ ім. О.М. Макарова – організатора Конкурсу, спонсорських коштів та коштів з інших джерел, які не заборонені законодавством України.

Наші досягнення

Аерокосмічна освіта - це системна форма навчання та виховання дітей і молоді з метою передачі їм знань по авіації та космонавтиці, підготовка спеціалістів для аерокосмічної галузі, інформування населення про результати космічної діяльності в Україні.

Аерокосмічна школа

15 шкіл міста, 3000 учнів

Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і Космос»

20 конференцій, 6000 студентів, 412 публікації 

Конкурс комп'ютерних технологій «Ми-діти Галактики»

680 учасників, 275 шкіл міста

Аерокосмічні класи з формою навчання у вихідні дні

55 шкіл міста та області, 1000 учнів

Наші партнери

Наші постійні партнери

Зворотній дзвінок
Передзвонимо Вам через 10 хвилин
Ваше ім'я
Ваш телефон
Дані будуть використані лише для зв'язку з Вами!
×